אקלימוס:מנטר

מתוך אקלימוס
Wikimedia Deutschland icon explore.svg

"מנטרים" הם כותבים באקלימוס, העוסקים גם בניטור השינויים האחרונים. לשם כך, הוחלט לתת להם כלים מסוימים שנועדו לסייע להם במלאכת הניטור.

עריכות המנטרים מסומנות אוטומטית כ"בדוקות".

כלים לשימוש המנטרים[עריכת קוד מקור]

למנטרים ניתנה האפשרות לבצע את הפעולות הבאות:

תנאי הסף לקבלת ההרשאות[עריכת קוד מקור]

לפי החלטות הקהילה, הרשאות "מנטר" יכולות להינתן רק לחברים שעומדים בתנאים הבאים:

  1. ותק של 3 חודשים
  2. 1,500 עריכות במרחב הערכים והמרחבים המשיקים לו
  3. היכרות מספקת עם כללי הקהילה הנוגעים לניטור ולטיפול בהשחתות. דגש מיוחד ניתן על הכרת מדיניות האספקלריה ועל השימוש בתבנית {{סינון}}
  4. הסכמה של ביורוקרט
  5. כותב הנמצא בתקופת חניכה לא יקבל הרשאת מנטר

הביורוקרטים יכולים להעניק ולהסיר הרשאות מנטר. משתמש המעוניין בהרשאות מנטר, יכול לבקש אותן בדף "אקלימוס:בקשות ממפעילים#בקשת הרשאות".

יש לציין כי לא לכל המשתמשים שעומדים בתנאים הללו יתווספו אוטומטית הרשאות "מנטר". הביורוקרטים יפעילו שיקול דעת לבחון האם המועמד מכיר את הכללים והנהלים הרלוונטיים המקובלים באקלימוס, והאם למועמד יש שיקול דעת הולם. בפרט, על הביורוקרט שרוצה להעניק הרשאת "מנטר" למועמד כלשהו לוודא קיומם של קריטריונים מסוימים.

שיקולים שעל הביורוקרטים לקחת בחשבון כשברצונם להעניק הרשאת "מנטר" למועמד[עריכת קוד מקור]

  • מערכת בקרת השינויים נועדה למנוע מצב שבו מספר מנטרים בודקים את אותו השינוי ובכך מבזבזים את זמנם בעבודה כפולה. בנוסף, היא עוזרת לסנן ערכים שלא נבדקו כלל. לכן, על הביורוקרטים לבחון האם למועמד יש הידע, הניסיון והיכולת לעזור בכך.
  • סימון ערך או דף כ"בדוק" משמעו שהעריכה איננה ונדליזם (הוספת זבל או קללות, מחיקת קטגוריות וכדומה) – סימון עריכה כבדוקה לא נועד לאשר את נכונות השינוי, עיצובו או התאמתו לערך. זאת למעט במקרים בהם ברור למדי כי הפעולה באותה עריכה הייתה הוספת מידע שגוי או שינוי המידע הקיים לשגוי. על הביורוקרטים לוודא שהמועמד מבין זאת.

כל ביורוקרט רשאי להסיר הרשאות מנטר של משתמש, בלי קשר לשאלה מי העניק אותן.

ראו גם[עריכת קוד מקור]

קרדיט לויקי.png
הדף באדיבות ויקיפדיה העברית