סיקור השלג בחרמון בחורף 2020-2021

מתוך אקלימוס

להרשמה לעדכונים, לחצו כאן

2thumnbail for אתר אקלימוס.png

השלג הראשון בחרמון לעונת החורף 2020-2021 ירד ב-21 בנובמבר 2020, השלג נערם לגובה 5 ס"מ במפלס העליון בלבד, ונמס לאחר יום. אירוע השלג הזה היה הפתעה. סיכום: יום שלג 1 בנובמבר. שלג יותר משמעותי ירד בחרמון ב-5 בדצמבר 2020, לגובה 7 ס"מ, ונשאר עד היום למחרת בו המשקעים הפכו גשם, דבר שגרם לשלג להינמס.

עוד אירוע שלג היה ב-16 בדצמבר בו ירד שלג קל שלא הספיק להיערם הרבה בגלל הטמפרטורות שעלו. אירוע שלג שלישי התרחש ב-24 בדצמבר, בו היה אירוע שלג לא משמעותי שבחלק מהיום היה שלג נקי ובחלקו גשם מעורב בשלג.

ב-28 בדצמבר, היה מזג אוויר קר, אך ללא משקעים, והטמפרטורה ירדה לראשונה מתחת לאפס מעלות והגיעה למינוס 2-. בדצמבר 2020 היו סך הכל 3 ימי שלג, אך הם לא החזיקו הרבה זמן. היו עוד מספר ימים שהטמפרטורות אפשרו תנאים לשלג אך לא היו משקעים.

ינואר 2021 התחיל חם מאוד, הטמפרטורה בחרמון עקפה את ה-12 מעלות ביום, ולא היו אף ימי גשם עד 14 בחודש, שביום זה כבר ירד שלג משמעותי בחרמון שהתחיל להיערם לכל החורף. בין 14 ל-22 בחודש, נכנסו לגל קור, שהביא לחרמון כמויות נכבדות של שלג, ואף היה אירוע שלג קטן ברמת הגולן. הטמפרטורה המינימלית שנמדדה בחרמון במהלך גל הקור הזה הייתה מינוס 6-

ב-28 בינואר שוב אירוע שלג, הפעם לא בסדרי גודל כמו הקודם, הוא הביא ס"מ בודדים. למחרת ירד שלג כבד שהביא 7 ס"מ. השלג נמשך שלושה ימים ברצף, עד 30 בינואר. סיכום: חודש ינואר החל חם וללא משקעים, אך בהמשך הושלמו כמויות השלגים.

אירוע השלג הראשון בפברואר היה ב-5 לחודש בו ירד מדי פעם שלג ורוב היום גשם מעורב בשלג. היה זה אחרי ימים חמים. והשלג הבא שהגיע היה ב-16 בפברואר, פה אין צורך לכתוב, אתם בוודאי יודעים לפרטים.

בחודש פברואר כבר לא ירד שלג לאחר אירוע השלג הגדול ב-6 השנים האחרונים. סיכום: פברואר חם מהממוצע, עם קצת ימי שלג בחרמון ואירוע שלג משמעותי מאוד באמצע החודש.

להרשמה לעדכונים, לחצו כאן