תחזית לחורף 2021-2022

מתוך אקלימוס

כותב: מרשמלו

להרשמה לעדכונים, לחץ כאן
2thumnbail for אתר אקלימוס.png

כפי שציינו חודש אוגוסט צפוי להסתיים כאחד החמים ביותר בשנים האחרונות והיה עם מס לא מבוטל של עומסי חום קיצוניים.


עקב כך וכבר הזכרנו זאת בעבר טמפ מי הים התיכון הן בקירבת החוף והן במרכז הים התיכון גבוהה מן הממוצע בכמעלה ואף בחלקים מסויימים גם מעט יותר.


נתנו כאן תחזית לסתיו פעיל ובעקבותינו גם מודלים ותחנות חיזוי רשמיות, כאשר החלוצה שבהן הייתה מטאו-טק ואני מאמין שהשירות המטאורולוגי גם יאמר את דברו.


כאשר יגיע אויר מעט קר יותר בשכבות הבינוניות והגבוהות של האטמוספירה וזה צפוי לקרות כבר במהלך חציו הראשון של ספטמבר יפתחו הזדמנויות לאירועי גשם בתחילה חסרי משמעות אך בהמשך עם משמעות גדולה הרבה יותר. עננות כבדה מאוד צפויה ללוות אותנו לפחות באירוע אחד בחודש ספטמבר ושני אירועים עיקריים באוקטובר.


על פי הנתונים המצויים בידינו צפוי סתיו פעיל, ואין לשכוח שהוא נמשך גם על פני נובמבר ואף חלק מדצמבר, והייתי רק מזכיר שמחודש ספטמבר אין הרבה מה לצפות פרט לארוע של גשם קל מזנב אפיק מצפון ועוד אירוע משקע רום אשר יגיע מחציו השני של החודש והלאה ועשוי להיות בעל אופי משמעותי יותר.


כמויות המשקעים החזויות בסתיו יהיו גדולות ובאופן ניכר! ברוב האזורים. יש לציין שבחודש אוקטובר ונובמבר צפוי להיות אירוע חריג אחד או יותר אשר ייזכר היטב עקב כמויות המשקעים שיוריד כאן וישנו סיכוי טוב שהכינרת תעלה לראשונה כבר במהלך אוקטובר או תחילת נובמבר.


אין להסיק מכך אודות אופיו של החורף, זה עדיין מוקדם מידי.


סיכום הדברים.


צפוי סתיו פעיל המלווה במס אירועים מורכבים מבחינת כמויות משקעים אשר לא כ"כ רגילים לראות באזורינו.


בכל מקרה תחזיות חודשיות ינתנו ללא קשר בתחילת כל חודש. היו עימנו.

להרשמה לעדכונים במייל, לחץ כאן
מעודכן ל-17/08/2021