תחזית לסתיו ולתחילת חורף 2021-2022

מתוך אקלימוס

כותב התחזית: מרשמלו

להרשמה לעדכונים, לחצו כאן
2thumnbail for אתר אקלימוס.png
א. הנתונים הינם כלליים ללא תאריכים מפאת הטווח, אך בהחלט אמורה לתת מעט אור לקראת הבאות.

ב. לשאר הטווחים ולהמשך החורף כרגע אמנע, הסיכוי לא עולה על 60% להתממשות, לנו זה לא מתאים. זה יגיע בהמשך. אם כן, הן האביב והן הקיץ היו וימשיכו להיות נטולי גלי חום מרובים ומשמעותיים (בקיץ בדרך כלל זה גם לא קורה כי היציבות יחסית קיימת), זה לא אומר שהטמפרטורות קרירות אך בהחלט סביב הממוצע ובינתיים אף לילות קרירים ואף מתחת לממוצע בהרים. גם הקיץ כאמור (יולי אוגוסט) יהיה ממוצע אך בהרים בשעות היום הביל.

חודש ספטמבר יחל עם טמפרטורות גבוהות יחסית וגל חום ובהמשכו נכנסים לתקופת סתיו אשר יהיה ממוצע בכללותו בכל אזורי הארץ כולל בדרום!

הסתיו הקרוב יהיה עם מס אירועים (ההתייחסות לאמצע ספטמבר עד סוף נובמבר) כאשר אחד האירועים באוקטובר יהיה אירוע חריג מבחינת עוצמות ותפרוסת משקעים ויקרה משילוב מערכות הן אפיק ים סוף והן שקע רום עמוק ממערב, האירוע יהיה נדיר מבחינת כמויות וייזכר כאן אצלנו היטב. נובמבר-ממוצע, דצמבר ממוצע פלוס.

סיכום! סתיו רגיל וממוצע. אירוע אחד באוקטובר חריג, דצמבר ממוצע.

עדכון ל-16 ביולי 2021

סתיו עם אירוע חריג עד נדיר באזורנו. חורף עם אירוע אחד חריג מאוד ככל הנראה בתחילתו של החורף. יש לציין שהתחזית עם סיכויים לפחות 80% מימוש וזאת עקב רמת התחזיות ארוכות הטווח אשר זכינו להעניק כאן.

עדכון ל-17 באוגוסט 2021

כפי שציינו חודש אוגוסט צפוי להסתיים כאחד החמים ביותר בשנים האחרונות והיה עם מס לא מבוטל של עומסי חום קיצוניים.


עקב כך וכבר הזכרנו זאת בעבר טמפ מי הים התיכון הן בקירבת החוף והן במרכז הים התיכון גבוהה מן הממוצע בכמעלה ואף בחלקים מסויימים גם מעט יותר.


נתנו כאן תחזית לסתיו פעיל ובעקבותינו גם מודלים ותחנות חיזוי רשמיות, כאשר החלוצה שבהן הייתה מטאו-טק ואני מאמין שהשירות המטאורולוגי גם יאמר את דברו.


כאשר יגיע אויר מעט קר יותר בשכבות הבינוניות והגבוהות של האטמוספירה וזה צפוי לקרות כבר במהלך חציו הראשון של ספטמבר יפתחו הזדמנויות לאירועי גשם בתחילה חסרי משמעות אך בהמשך עם משמעות גדולה הרבה יותר. עננות כבדה מאוד צפויה ללוות אותנו לפחות באירוע אחד בחודש ספטמבר ושני אירועים עיקריים באוקטובר.


על פי הנתונים המצויים בידינו צפוי סתיו פעיל, ואין לשכוח שהוא נמשך גם על פני נובמבר ואף חלק מדצמבר, והייתי רק מזכיר שמחודש ספטמבר אין הרבה מה לצפות פרט לארוע של גשם קל מזנב אפיק מצפון ועוד אירוע משקע רום אשר יגיע מחציו השני של החודש והלאה ועשוי להיות בעל אופי משמעותי יותר.


כמויות המשקעים החזויות בסתיו יהיו גדולות ובאופן ניכר! ברוב האזורים. יש לציין שבחודש אוקטובר ונובמבר צפוי להיות אירוע חריג אחד או יותר אשר ייזכר היטב עקב כמויות המשקעים שיוריד כאן וישנו סיכוי טוב שהכינרת תעלה לראשונה כבר במהלך אוקטובר או תחילת נובמבר.


אין להסיק מכך אודות אופיו של החורף, זה עדיין מוקדם מידי.


סיכום הדברים.


צפוי סתיו פעיל המלווה במס אירועים מורכבים מבחינת כמויות משקעים אשר לא כ"כ רגילים לראות באזורינו.


בכל מקרה תחזיות חודשיות ינתנו ללא קשר בתחילת כל חודש. היו עימנו.

להרשמה לעדכונים במייל, לחץ כאן