תחזית לסתיו ולתחילת חורף 2021/2022

מתוך אקלימוס
Untitled-5.png

תחזית ממודל מרשמלו

א. הנתונים הינם כלליים ללא תאריכים מפאת הטווח, אך בהחלט אמורה לתת מעט אור לקראת הבאות.

ג. לשאר הטווחים ולהמשך החורף כרגע אמנע, הסיכוי לא עולה על 60% להתממשות, לנו זה לא מתאים. זה יגיע בהמשך. אם כן, הן האביב והן הקיץ היו וימשיכו להיות נטולי גלי חום מרובים ומשמעותיים( בקיץ בדרך כלל זה גם לא קורה כי היציבות יחסית קיימת), זה לא אומר שהטמפרטורות קרירות אך בהחלט סביב הממוצע ובינתיים אף לילות קרירים ואף מתחת לממוצע בהרים. גם הקיץ כאמור ( יולי אוגוסט) יהיה ממוצע אך בהרים בשעות היום הביל.

חודש ספטמבר יחל עם טמפרטורות גבוהות יחסית וגל חום ובהמשכו נכנסים לתקופת סתיו אשר יהיה ממוצע בכללותו בכל או רו אזורי הארץ כולל בדרום!

הסתיו הקרוב יהיה עם מס אירועים (ההתייחסות לאמצע ספטמבר עד סוף נובמבר) כאשר אחד האירועים באוקטובר יהיה אירוע חריג מבחינת עוצמות ותפרוסת משקעים ויקרה משילוב מערכות הן אפיק ים סוף והן שקע רום עמוק ממערב, האירוע יהיה נדיר מבחינת כמויות וייזכר כאן אצלנו היטב. נובמבר-ממוצע, דצמבר ממוצע פלוס.

סיכום! סתיו רגיל וממוצע. אירוע אחד באוקטובר חריג, דצמבר ממוצע.

עדכון ל-16 ביולי 2021

סתיו עם אירוע חריג עד נדיר באזורנו. חורף עם אירוע אחד חריג מאוד ככל הנראה בתחילתו של החורף. יש לציין שהתחזית עם סיכויים לפחות 80% מימוש וזאת עקב רמת התחזיות ארוכות הטווח אשר זכינו להעניק כאן.

תחזית באדיבות מרשמלו

Marshmallow-23491 128.png
Jdjv.png
Arrow-16---IN.gif

Untitled-4.png